Шлях Серця

way_of_heartЯ знайомий з однією неосвіченою людиною, яка ніколи не читала книг, і яка, незважаючи на це, здатна вирішувати найскладніші наукові проблеми краще, ніж відомі вчені. Є люди, прості і які не мають академічної освіти, не мають досвіду в медицині, для яких небеса настільки легко досяжні, що хвороби виліковуються на їх прохання, і серця аморальних людей розтають в люблячій доброті від зіткнень з ними.

Жанна Д’Арк ніколи не читала трактатів по стратегії і не бачила жодної битви, але вона перемогла найбільших стратегів свого часу при першій же спробі! Як це могло статися? Дуже просто: вона повністю віддалася на розсуд Божої Волі, і не допитувала ці Невидимі сили, якби вона була фахівцем в інтелектуальному плані. Чи не приводить в подив те, яким чином критики дивляться на цих створінь, “одухотворених Світлом Святого Отця” і відомих як “Quietists” або Містики? Вони (прихильники інтелектуального підходу) обмежені буденними можливостями свого розуму, і тому не здатні зрозуміти їх. Не вміючи зрозуміти Містицизм, критики нападають на нього і тримають його в неповазі, поки Містицизм волає до свого прислужникові і продовжує вести з ним полюбовний діалог.

Шлях духовного розвитку простий і прямий: “Живи для інших, і ніколи для себе”, “Роби з іншими так, як ти хотів би, щоб чинили з тобою“, “Ніколи не думай і не кажи поганого про тих, кого немає поруч” , “Роби те, що складніше перед тим, як робити те, що приємніше” – це деякі з формул Містичного Шляху, які ведуть до смирення і молитви. Вегетаріанство – це форма фізичного очищення, дорога серцю прихильників інтелектуального підходу, чиї методи не здатні привести до чогось, окрім фізичного. Однак таке очищення рівним рахунком нічого не означає, тому що очищаючи тіло від тваринних впливів, ми не очищаємо наше астральне тіло від егоїзму і марнославства, шкода від яких в сто разів перевищує імпульси, породжені поїданням м’яса. Але коли людина знає, що йому щось відомо, і він ставить себе нарівні з богами, працюючи над порятунком своєї душі, і видаляється при цьому в башту зі слонової кістки, яка як він думає, придатна для його очищення, як може він отримати щось крім цього? Але коли людина проста і усвідомлює, що слабкий, і що його воля ніщо, якщо вона не йде в згоді з Волею Отця Небесного, коли він не поглинений своїм особистим очищенням або особистими потребами, але співчуває іншим, небеса розпізнають його як одного зі своїх “малих чад “, і Христос сходить на них.

Мати, що присвятила своє життя підняттю на ноги не лише своїх дітей, але також тих, хто був бідніший її самої, має більшу Велич в очах Вічності, ніж педанти-теологи і так звані “адепти”, які так  пишаються своєю чистотою. Це інтуїтивна Істина, яка сходить на людей, не схильних до демонстративності, тому що ця Істина Всеосяжна.

Тому дозвольте студентам бажати більше простоти, ніж педантичності, і остерігайте їх від людей, що підносять себе як досконалих, адже “найболючіше падати тому, хто падає з великої висоти”.

Містичний шлях вимагає невтомній допомоги на всіх ступенях розвитку та сприйняття. На фізичному плані – допомоги друзів і Майстрів, що навчають через настанови. На астральному плані – допомога думками про відданість і милосердя, освячують шлях і дають можливість перенести випробування за допомогою серцевого миру. Нарешті, на духовному плані, допомогу від Духів Хранителів, посилених почуттям жалю до всіх грішників і терпимістю до всіх людських слабостей, а також молитви за всіх навмисних сліпців і власних ворогів. Тоді земні тіні повільно зникають, завіса піднімається на мить, і Божественне почуття знання, що молитви були почуті, наповнюють серце хоробрістю і любов’ю.

Досягнувши цього, Містик більше не розуміє, в чому може бути для нього значимість так званих учених товариств, будь то навіть люди, які звернулися до Окультизму, і не потребує чисельних книг, де пояснюються для нього настільки прості речі. Він насторожено відноситься до товариств та книг, і все більше і більше звертається до спілкування з покинутими і зачумленим. Він більше не діє напоказ і не читає, він проводить час в молитвах, він прощає, він не має більше часу судити і критикувати.

Інтелектуал, намагаючись розібратися в такій людині, цікавиться, в першу чергу, які книги він читав, щоб стати таким, а також до якої традиції він належить, і, нарешті, до якої категорії людей його буде доречно віднести, щоб краще … судити про нього!

Він намагається відшукати “магічне слово”, яке використовують Містики, щоб виліковувати найбільш злоякісні захворювання, шукає таку форму гіпнозу, яка дозволила б йому впливати на уми оточуючих, навіть на віддаленій відстані, як то роблять Містики, і все це для егоїстичних цілей, які не мають ніякого відношення до Містицизму. І коли інтелектуал не знаходить в книгах відповідь на свої питання, але потребує того, щоб повернути собі спокій, він розважливо заявляє собі або своїм обожателям, “Одержимість!” або “Містика!” або “Звичайне навіювання!” … і це все, що він може сказати. І так інтелектуали стають трохи більше марнославні, а Містики трохи більше смиренними.

І в той час, як навчання, читання і час необхідні для розвитку в інтелектуальному плані, нічого цього не потрібно для розвитку по Містичному Шляху. Воно може охопити ближче до кінця земного життя або відразу, як це сталося зі Сведенборгом в перший день його видінь, або з Якобом Беме, а може зайняти і 19 років, навіть раніше, ніж спосіб його досягнення було знайдено, як у випадку з Віллермозом і багатьма іншими Окультистами. Причина ж полягає в тому, що врата до цього шляху відкриваються не самим шукачем, але його невидимими помічниками, а також розтривоженістю його душевного стану.

Тому немає нічого простіше, і немає нічого складнішого, ніж слідувати цьому Шляху. Він відкритий для кожної людини, що володіє доброю волею, і ніхто інший не може удостоїтися його. В ці невисокі двері можуть пройти лише “діти”. Оскільки багато з тих, хто намагається проникнути за ці двері, – люди високі та гордовиті, вони вважають, що стати маленькими – нижче їхньої гідності, і вхід залишається для них невидимим на довгий час.

Папюс.

Переклад на українську  — Sоломон

І в той час, як навчання, читання і час необхідні для розвитку в інтелектуальному плані, нічого цього не потрібно для розвитку по містичного шляху. Воно може охопити ближче до кінця земного життя або відразу, як це сталося зі Сведенборгом в перший день його видінь, або з Якобом Беме, а може зайняти і 19 років, навіть раніше, ніж спосіб його досягнення був відшукав, як у випадку з Віллермозом і багатьма іншими окультистами. Причина ж полягає в тому, що врата до цього шляху відкриваються не самим шукачем, але його невидимими помічниками, а також розтривоженої його душевного стану.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>